مقاله ای در رابطه با سایت های بسیار معتبر همیشه ایرانی!

"چندی پیش در یکی از همین سایتها مطلبی دیدم قریب به این مضمون که گفته های دانشمندان قابل اعتنا و اطمینان نیست زیرا قابل تغییر است و هر روزی چیزی میگویند. شگفت است که چنین مطلبی در یک سایت اینترنتی درج شود و کسی با استفاده از آخرین دستاوردهای دانش مدعی شود که علم و دانش به درد نمی خورد چون در معرض تغییر است!

اتفاقا ارزش و اهمیت علم در همین است که دائما تغییر می کند. امروزه هر بچه محصلی یک وسیله ساده، کوچک تر از انگشت کوچک دست خودش، در جیب دارد که ظرفیت حافظه آن ده ها برابر کامپیوترهای قدیمی است. آیا چند سال پیش هم این وسیله در اختیار علاقه مندان بود؟

من بیست سال پیش در سازمانی کار می کردم که برای پرداخت حقوق کارمندان از کامپیوتر استفاده می کردند. به خاطر دارم که کامپیوتر در آن زمان دستگاه عظیمی بود که چندین اتاق را اشغال کرده بود. با وجود این نمی توانست بسیاری از کارهایی را که از کامپیوتر رومیزی من به راحتی ساخته است، انجام دهد. ظرفیت حافظه آن نیز با همین کامپیوتری که به کمک آن دارم این مطالب را می نویسم به هیچ وجه قابل مقایسه نبود. این مقاله که نوشتنش تمام شود ظرف چند ثانیه آن را می فرستم و به دست مسئولش در روزنامه "آسیا" می رسانم. آیا هفت سال پیش هم چنین کاری مقدور بود؟

آیا همین آدم بی انصافی که در نهایت خشک مغزی به دانش امروزی می تازد، پانزده سال پیش هم این وسیله ارزشمند را در اختیار داشت که به کمک آن عقاید بی ارزشش را ظرف چند دقیقه در اختیار جهانیان بگذارد؟ آیا پانزده سال پیش هم می توانست در حال قدم زدن تلفن همراهش را از جیبش در آورد و با هر کس که دلش خواست تماس بگیرد؟ این ها نتیجه همان تغییرهایی است که همه روزه اتفاق می افتد و هر تغییر، انسان امروزی را یک گام به جلو می برد. آیا انکار دانش و دانشمندان، نمک خوردن و نمکدان شکستن نیست؟!" 

............پایان مقاله............

داخل پرانتز: کتابِ "کاربرد روان شناسی در زندگی عادی" با ترجمه ی آقای مهدی  مجردزاده کرمانی در همین نشریه معرفی شده است. ذکر این مطلب را به جهت بیان اعتبارِ نام نویسنده ی مقاله<<< لازم دانستم.

تلفن پخش کتاب: 88794218    و   66461900

تلفن فروش:      88942247   و   66462342

/ 5 نظر / 22 بازدید
نیما

گاهي تناقض پيدا ميشه در دست آوردهاي علمي و يا توصيه هاي پزشكي و ... مثلا يه زماني ميگفتن كه خوردن چاي ضرر داره اما امروز ميگن كه مفيده و يا يه روز از فلان متخصص يا موسسه معتبر در امريكا ميخوني كه دستگاه تصقيه آب خوبه و بهتره كه در منزل داشته باشيم اما فردا يكي مياد ميگه كه نه، استفاده نكنين كه سرطان زا هستش. اما خب اين دليل نميشه كه اين موارد رو به كل تعميم بديم و دست آوردهاي علمي دانشمندان رو زير سوال ببريم. سپاس

نیایش

سلام دوست خوبم کاملا موافقم چون هیچکس توجه نمیکنه مردمی که به این سایتا سر می زنن گوسفند نیستن.

سیا ساکتی

فکر میکردم فقط من با سایتا این مشکلو دارم![تعجب][گریه][دست]

سنبل بهار

گاهی مردم تنها به گفتن یک موضوع اهمیت میدن بدون در نظر گرفتن جنبه های عمیق اون موضوع. که در مورد سایت یا منابع خبری همچنین رفتاری مناسب نیست. سطحی نگری و چرند دونستن نکات دقیق عادت خیلی هاست ولی نباید اجازه داد این عادت به نقاطی که به عنوان منبع شناخته میشن سرایت بکنه[گل]

shayan

salam sasha man be yek site irani moraje kardam baraye download chand majaleh va ba taajob didam baraye hameye majaleha faghat yek file download vojod dare. size files dar hodode 12 MB be bala bood va sahebe site ba etminan az download nakardan mardom iran faghat poster majalehaye mashhore donyaro neshoon midad[عینک]