جمع آوری و فرستاده شده توسط "کوروش . ن" از هلند٣٠ اپریل ٢٠١١

روز 30 اپریلِ هر سال در کشور هلند به نام "روز ملکه" نام گذاری شده است. در واقع چند روز قبل از رسیدن به 30 اپریل شیرینی فروشی ها و نان فروشی ها اقدام به درست کردن شیرینی هایی به شکلِ تاج و یا شیرینی هایی به رنگ نارنجی می کنند و این نان شیرینی ها را به عنوان شیرینی مخصوص روز ملکه به مردم می فروشند.

 عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

برای دیدن تمام مطلب و عکس های بسیار دیدنی این جشن بر روی ادامه ی مطلب کلیک کنید.


 

در روز 30 اپریل زن و مرد و پیرمرد و جوان اجازه ی بساط کردن و فروش اجناس دست دوم خود را در معابر عمومی و کوچه و خیابان دارند و هیچ یک از فروشندگان و خریداران ناچار به پرداخت مالیات در این روز نخواهند بود که این بدان معنی است که قیمت این اجناس فوق العاده پایین و ناچیز است.

 

 

 

عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

 

 

عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

بنابراین در این روز و قبل از طلوع آفتاب کسانی که تمایل به بساط کردن و فروش اجناس قدیمی خود دارند؛ با یک تکه گچ به بیرون از خانه هایشان میایند و محلی را که در آن قصد بساط کردن دارند علامت گذاری می کنند و تا صبح دم از محلشان محافظت می کنند تا توسط شخص دیگری اشغال نشود.

 

 

 

عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

 

 

عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

 

 

به علت وجود کلمه ی نانجی در نامِ فامیلی ملکه، رنگ نارنجی به عنوان رنگِ مخصوصِ این روز انتخاب شده است.

 

در این روز شما در کوچه و خیابان ها و بَر سَردَرب مغازه ها پرچم ها و یا کاغذهای نارنجی رنگی را می بینید که نشانگر افتخار و شادی در این روز است.

 

 

 

عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

معمولا ملکه در این روز به یکی از شهرها یا روستاهایی که از قبل تعیین و اعلام شده است می رود و تصاویر مستقیم جشن های دیدنی و نارنجی رنگ آن از تلویزیون هلند پخش می شود اما مراسم فروش وسایل دستِ دوم که در همه ی شهرها توسط مردم محلی برگزار می شود تا ساعت چهار یا پنج بعدازظهر ادامه خواهد داشت و جالب اینجاست که از آن جایی که اکثر این وسایل دست دوم و قدیمی هستند اگر در این مدت به فروش رسیدند که چه بهتر و اگر به فروش نرسیده باشند فروشندگان آن ها را در همان محل رها می کنند و به خانه هایشان می روند و به این ترتیب کارِ شهرداری را زیادتر می کنند.

 

 

 

عکس ملکه از اینترنت

 

 

 

عکس از "کوروش.ن" 30 اپریل2011

 

به این معنی که در این روز زباله های شهر بسیار بسیار زیاد می شود نه به این دلیل که مردم بستنی یا چیز خاصی را خورده اند و باقی مانده ی آن را روی زمین ریخته اند بلکه زباله هایی که در خیابان هاست در واقع همان وسایلی است که صبح همان روز برای فروش به آن محل آورده شده است اما چون خریداری برای آن ها نبوده است؛ بعد از ساعت پنج بعدازظهر همان جا رها شده اند.

 

به این ترتیب روز ملکه در شهرها یا محله هایی که ملکه برای بازدید به آنجا نرفته است به پایان می رسد.

 

جمع آوری و فرستاده شده توسط کوروش . ن از هلند

 

تایپ ساشا . ن . س

 

 

 

در این روز مردم از لباس ها، کلاه، کلاه گیس، آرایش و حتی نقاشی روی بدن به رنگِ نارنجی برای جشن استفاده می کنند.

 

 

 

جوان ها در بازارهای آزاد این روز، استعدادها و حاصلِ تلاش های خلاقانه ی خود را برای بهره برداری به فروش می گزارند. کودکان نیز با افتخار تئاترهای خانگی، نمایش های عروسکی (خیمه شب بازی) و موسیقی اجرا می کنند.

عکس ها از: کوروش. ن از هلند    ٣٠ اپریل٢٠١١

سایز اصلی تمام عکس ها، از آنچه که می بینید بزرگتر بوده است.